Spekulace dostávají logiku

4. července 2018 v 21:09
Hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo už musí nuceně hovořit o letošním světovém šampionátu v minulém čase. Jeho tým nestačil v osmifinále na Uruguay a u ofenzivní hvězdy Realu Madrid se snížila šance na rozšíření sbírku trofejí o titul mistra světa. Příští šampionát už bude možná sledovat jen v televizi. Události z Ruska plní mnoho stran ve sportovních rubrikách všech světových sportovních magazínů, ale pro Ronalda se tam místo nakonec také našlo. Další díl spekulací o jeho fotbalové budoucnosti je na světě.
Spekulace o jeho odchodu z madridského velkoklubu už se měly několikrát stát realitou, ale nikdy k tomu nakonec nedošlo. Nyní si však musí všechny zainteresované strany přiznat, že získává stále reálnější kontury. O jeho odchodu se začalo mluvit hned po vyhraném finále Ligy mistrů a tyto myšlenky nikdy úplně z fotbalové scény nezmizely. Znovu se mluvilo o Manchesteru United, Paris St. Germain či směřování do arabského světa nebo daleké Číny. Teď se objevil jeden další zajímavý hráč. Portugalká star prý přetáhne přes hlavu dres Juventusu Turín.
V Ronaldově případě je potřeba přistupovat ke každé spekulaci s nejvyšší opatrností, nicméně reálné obrysy se objevují stále výrazněji. Real Madrid má nového trenéra a ten může spoléhat na "nové koně". V Ronaldově smlouvě prý výrazně klesla jeho výstupní klauzule. V minulé sezoně činila takřka miliardu eur a najednou klesla takřka o osmdesát procent. Stále se jedná o částku těžko představitelnou, ale i tak tento fakt naznačuje mnohé.
Ronaldovo výsadní postavení by se mohlo stát v příští sezoně minulostí a to by fotbalista přesvědčený o své dokonalosti jen těžko snesl. V Realu Madrid dnes najdeme hned několik perspektivnějších fotbalistů a jména jako Asensio či Isco představují pro královský klub mnohem větší perspektivu. Ze hry o Ronalda navíc pravděpodobně vypadne Paris St. Germain protože by vzhledem k dalším transferům porušil finanční fair- play. Pole působnosti pro "bianconeri" se tak výrazně rozšiřuje. Na Ronaldův přestup bych si vzhledem k událostem z let minulých nevsadil, ale začínám v něj věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama