Užitečná španělská výzva

5. července 2018 v 21:06
Česká brankářská škola zaznamenává slušný úspěch. Reprezentační gólman Tomáš Vaclík vyklízí své místo v šatně ve švýcarské Basileji a musí začít pilovat španělštinu, protože jeho novým zaměstnavatelem se stává FC Sevilla. Po úspěšmé švýcarské štaci má ostravský rodák předvést své brankářské umění v jedné z elitních evropkých soutěží a celý český fotbal musí doufat, že i slunná Andalusie pro něj bude zaslíbenou lokalitou. Tříletý španělský kontrakt představuje pro Vaclíka slušnou odměnu za jeho dosavadní práci.
V Basileji se stal během čtyř let neotřesitelnou jedničkou, odchytal za ni přes sto třicet zápasů, třikrát vyhrál švýcarskou ligu a podíval se i do Ligy mistrů. Dostal se tak do společnosti těch nejlepších. Slušnou pozici má i v české reprezentaci, kde tvoří vyrovnanou dvojici s Jiřím Pavlenkou. Po zlatých švýcarských časech míří do týmu, jenž pravděpodobně nebude bojovat o absolutní špičku v ligové tabulce, ale přesto Vaclík učiní obrovský skok vpřed.
Španělská liga patří mezi tři nejlepší soutěže světa a jedná se o společnost pro vyvolené. jenž nemusí sledovat bitvy z Barcelony, Madridu či Valencie sledovat jen v televizi. V dresu Basileje byly zápasy s evropskými giganty jen hezkou odměnou a prémií za výborné výkony v domácí soutěži. Nyní se stanou běžkou realitou, ale věřím, že bitvy na San Bernabeu či Nou Campu ftbalistovi nikdy nezevšední. Případné domácí či pohárové úspěchy budou povoleným dopingem a velkým zdrojem sebevědomí i pro reprezentační zápasy.
Ve švýcarské nejvyšší soutěži se Tomáš Vaclík vypracoval do pozice nejlepšího brankáře tamní ligy. Ve Španělsku bude začínat od nuly, ale úspěšná mise bude o to sladší odměnou. Přichází jako tuctový představitel brankářského řemesla (v evropském kontextu). Má za úkol dokázat, že jeho výkony ve Švýcarsku nebyly náhodné. Celý český fotbal musí tuto misi sledovat a doufat v její úspěšné rozuzlení. Podobných hráčů není nikdy dost a musíme doufat, že se rodí definitivně jeden z nástupců Petra Čecha- gólman evropského formátu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama