Velká zkouška pro trenéra

12. července 2018 v 20:33
Blíží se nová sezona Premier league a především fanoušci Liverpoolu řešili, jak bude vyřešena otázka brankářské jedničky. Německý brankář se musel ukrýt před fanoušky, novináři i spoluhráči po květnovém finále Ligy mistrů. Jeho minely vzaly Liverpoolu naději na zisk nejcennější klubové trofeje a budou ho pravděpodobně provázet až do konce profesionální kariéry. Velmi nahlas se mluvilo o tom, že jeho dny na Anfield road jsou sečteny a na stole mu přistávaly více či méně vážné nabídky z nižších soutěží.
Chyba v přípravném zápase Tranmere snad ještě více připomněla jeden černý den liverpoolské fotbalové historie, média si na Lorisi Kariusovi opět smlsla a některá dokonce začala připomínat jméno belgického brankáře Simona Mignoleta, na jehož úkor se stal německý blonďák liverpoolskou brankářskou jedničkou. Ani u největších podporovatelů Lorise Kariuse určitě není trpělivost nekonečná a jejich řady začínají povážlivě řídnout.
Trenér Jürgen Klopp se však rozhodl svého krajana podržet a i pro následující sezonu pro něj zůstal první volbou. Nedělá závěry z jednoho nepovodeného zápasu. I když si sám musí být vědom toho, že příležitost finále Ligy mistrů se nemusí několik dalších let opakovat. Rodák ze Stuttgartu se těší mezi fanoušky Liverpoolu velké popularitě, nyní se však rozhodl podstoupit těžkou zkoušku. Ta může mít vliv na celé jeho další působení ve městě Beatles.
Fanoušci "reds" mají někdejšího trenéra Borussie Dortmund rádi pro jeho aktraktivní ofenzivní styl, ale od počátku jeho působení si dělají naději na velkou trofej. Té se zatím nedočkali a i sám Jürgen Klopp ví, že v kyjevském finále byla zatraceně blízko ta nejcennější trofej. Fotografie, kdy procházeli hráči jejich milovaného týmu kolem ušaté trofeje, který byl v tu chvíli tak blízko a přece tak daleko, jim budou ještě dlouhá léta trhat srdce. Případným ziskem nějaké trofeje v nadcházející sezoně si může svou pozici u fanoušků upevnit. V opačném případě se pod možná trenérská židle povážlivě rozkýve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama