Vstup na tenký led

10. července 2018 v 15:53
Ostravský Baník před začátkem nové sezony zbrojí, aby hrál v následující sezoně důstejnější ligovou roli než v té minulé, kdy se zachraňoval doslova za pět minut dvanáct. Po prodloužení smlouvy Milana Baroše se najednou zjevuje další zajímavá možnost posílení. Může se vrátit hráč, který ostravské prostředí dobře zná a s Baníkem již mnoho věcí zažil. S pražskou Spartou ostravský klub jedná o návratu Daniela Holzera. Jednání mezi těmito dvěma kluby jsou vždy specifická a velmi citlivá. Tento případ lze však považovat za výjimečný.
Hráči přestupující z Baníku do Sparty zpravidla dříve či později přebarvili své srdce do rudých barev a do baníkovské kabiny si navždy zavřeli dveře. Dlouhé hodiny by o tom mohli vyprávět Tomáš Řepka, Libor Sionko či Miroslav Matušovič. Ti se postupně stali miláčky sparťanských tribun a ve Spartě získali řadu trofejí. V případě Daniela Holzera se okolnosti jeví poněkud jinak. Za Spartu odehrál pouze deset zápasů a méně pozorní fanoušci Sparty ho možná v dresu letenského klubu ani nezaregistrovali. V minulé sezoně hostoval ve Zlíně a na pražské Letné s ním již dále nepočítají.
Návrat do Baníku prý získává realné kontury, ale reakce fanoušků se jeví jako hodně nejistá. Holzer opustil Ostravu v zimě 2015 v době, kdy se baníkovský Titanic potápěl do druhé ligy a o to více je na něm dnes patrný cejch zrádce, který se teď chce vrátit do Baníku po návratu mezi elitu a v době jistější a stabilnější ekonomické situace, kdy je patrný potenciál ke sportovnímu růstu slavného týmu. Ten oprávněně vzhlíží ke světlejším zítřkům.
Na dané situaci má největší podíl majitel Václav Brabec. Baník přebíral ve stavu klinické smrti. V nejrychlejším možném časovém úseku vrátil tento ostravský fenomén mezi elitu a získal si velkou prestiž mezi fanoušky. Na té si stále velice zakládá, protože řada jeho předchůdců u tvrdého fanouškovského jádra tvrdě narazila a to bylo zdrojem velkého napětí. Šéf Baníku jistě věří v lepší zítřky a touží po lidech se vztahem k Baníku. Případné angažmá Daniela Holzera by znamenalo těžkou zkoušku vztahů mezi fanoušky a současným vedením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama