Výjimečný mezi výjimečnými

24. července 2018 v 21:14
Přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín můžeme považovat ja rozuzlení jedné velké a velmi zajímavé fotbalové epochy. Fenomenální Portugalec se rozhodl přijmout ještě jednu velkou sportovní výzvu a po anglické Premier league a španělské La lize si zahraje i italskou Sérii A. Jeho přestupu všichni uvěřili snad až ve chvíli, kdy zaschl inkoust na jeho nové atraktivní smlouvě a portugalská ofenzivní hvězda zapózovala se slavný dresem nejúspěšnějšího klubu italské fotbalové historie.
Mnoho lidí vnímá přestup Ronalda po tučných letech v Madridu především jako marketingový tah. Tamní soutěž získá na ataktivitě díky jedné velmi silné reklamní značce a slavný Portugalec atraktivností své smlouvy konečně dožene věčného barcelonského rivala Lionela Messiho. Ve své kariéře už dosáhl takřka všech met, které se mu nabízeli a nyní se může fotbalem skutečně jen bavit. Mnozí hráči by tak činili, ale Ronaldův styl toto není.
Do města pod Alpami dorazil v Kristových letech a jeho stylu se tak již nedají očekávat převratné změny a to jak na hřišti tak mimo něj. Během své kariéry se dočkal řady obdivovatelů i těch, kteří ho nenáviděli. Těch bylo snad i víc, mnohým fanouškům se příčilo jeho přílišné sebevědomí či inklinování k nejlepším módním značkám, jimiž určoval trendy a vnímali ho tak i lidé mimo stadiony, jimž byly jeho sportovní dovednosti v podstatě lhostejné. O to víc si Ronaldo užívá své první dny v Turíně.
Výsledky jeho zdravotní prohlídky připomínají dvacetiletého chlapce, který má všechno teprve před sebou. O CR 7 mluvili trenéři nejen jako o ofenzovní hvězdě, ale také jako o hráči, jenž se nikdy nespokojit sám se sebou. Na trénincích si neustále přidával a z jeho těla se stával stále lépe namazený stroj. To se o jiných géniích fotbalového řemesla zpravidla neříkalo. I tím je portugalská ofenzivní hvězda výjimečná a věřím, že svým koncem v Madridu ještě neřekl poslední slovo. I v Turíně můžeme čekat na jeho "one man show" a ty učarují nejen fanouškům Juventusu a celému fotbalovému světu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama