Zase až po dvanácté

19. července 2018 v 22:02
Twitter Jaroslava Tvrdíka se v posledních letech a měsících stal na české fotbalové scéně evergreenem. Slávistický šéf pomocí sociální sítě oznamuje příchod nových posil, změny ve vlastnické struktuře klubu i ventiluje své názory na jiné lidi z fotbalové scény. A dnes přišel další příspěvek, i když se vlastně zatím oficiálně jedná jen o tajenku, jejíž vyluštění se dozvíme v nejbližších hodinách či dnech. Pravděpodobně se však ještě rozšíří útočné řady. Snahu o tento transfer umocnila zlomenina nohy nizozemského útočníka Micka van Burena.
Slávistický dres by měl podle všeho obléknout nigerijský útočník Peter Olayinka z belgického Gentu. Českou ligu si vyzkoušel už v pražské Dukle a Slavia by pro něj měla být ještě větší výzvou. Kromě belgické ligy má za sebou Olayinka vydařené angažmá v Albánii a Slavia by tak neměla kupovat zajícce v pytli. Opět se však objevuje jedno dnes již několikrát prodělané ale. Ne vždy se u Jaroslava Tvrdíka jednalo o debakl, ale míru rizika musíme vnímat jako velkou.
Olayinka přichází do Vršovic po konci letní přípravy a neexistuje pro něj žádný prostor pro seznámení s týmem. Do prvního ligového zápasu na hřišti olomoucké Sigmy už zbývají jen desítky hodin. Slavia má před sebou navíc během léta hned několik výzev. Musí vstoupit pravou nohou do ligy a pokusit se o postup do Ligy mistrů, aby poprvé v české fotbalové historii reprezentovaly v elitní evropské klubové soutěži naši ligu dva týmy.
Nigerijský forvard nesmí být vnímán jako Deus ex machina, jenž se během okamžiku sžije s celým týmem a povede ho vstříc novým úspěchům. Dosavadní lídří Milan Škoda, Miroslav Stoch či Josef Hušbauer musí zůstat na svých pozicích a afrického útočníka postupně zapracovat do týmu. Časový prostor na to mají velmi omezený, ale zároveň podobnou věc nedělají poprvé. Ve Slavii musí věřit, že se jim to i tentokrát podaří. Fanoušci by v opačném případě rychle připomněli Jaroslavu Tvrdíkovi pozdní jednání o nové posile a lehce by tak oslabila jeho pozice v jejich očích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama