Hlavně se nevracet zpět

14. srpna 2018 v 21:17
Liga mistrů zůstala pro pražskou Slavii zavřená. V odvetném zápase v Kyjevě nestačila na domácí Dynamo, prohrála s ním 0:2 a nejúspěšnější tým ukrajinské fotbalové historie může stále živit sen o účastti v elitní evropské klubové soutěži. Slavii může těšit fakt, že ve dvojzápase herně ani výkonostně nepropadla, sehrála s Dynamem dva vyrovnané zápasy, ale miliony z Ligy mistrů to prostě nenahradí. Herní progras v jejím případě prostě asi nebyl tak výrazný, aby mohla nakouknout do společnosti evropské fotbalové smetánky.
Nějakou dobu možná budeme slyšet poznámky o tom, že Slavii upřeli sudí z Polska regulérní gól či to, že druhhý gól Kyjeva padl z ofsajdu. Emoce prostě budou nějakou dobu hrát svou roli, ale fotbalová historie už nikdy otázku na tyto fakta nepoloží. V historických análech prostě v ročníku Ligy mistrů 2018- 2019 zmínku o Slavii nenajdeme. Pro celý český fotbal je to škoda, poprvé mohl mít dva zástupce mezi evropskou elitou a výrazně se mohl vylepšit český pohárový koeficient. Nyní se však musí činit o patro níž.
Slávstický pohárový problém? Mizerná koncovka spojená se zahozenými tutovými šancemi a s těmi se Liga mistrů ztrácela v mlze. Musíme to opakovat už poněkolikáté. Slavia nezvládala v krizových momentech finální fázi a sami hráči museli vědět, že toto je v konečném účtování bude mrzet. Pokud se chtějí v pohárové Evropě posunout do vyšších pater, tak se tyto kolapsy v koncovce nesmí opakovat. Ty způsobovaly patrnou frustraci v závěrečných minutách, kdy už hráčům musel být špatný výsledek cesty do Kyjeva.
Dozrání v elitní evropský tým představuje mravenčí práci. Větší efektivita v koncovce je to, na co se musí slávisté zaměřit. V zlomových fázích utkání hráči nezvádali vážnost situace a nutné oživení nepřinesla ani střídání v druhém poločase. Všichni teď musí doufat, že Slavia předvede patřičný progres už ve skupině evropské ligy. I tady může měřit síly se zajímavými soupeřit a získat slušné zkušenosti, které může zúročit třeba už za rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama