Lavička v zápase neobstála

19. srpna 2018 v 20:36
Dalo by se to nazvat zápas blbec. Proti pražské Slavii se v mnoha ohledech spikli v domácím zápase všichni fotbaloví svatí. Neproměněné šance, jenž vyvrcholily zahozenou penaltou či zranění klíčového stopera a s ním spojené rozšíření už tak dost velké marodky. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout výkon hostů z Jablonce, kteří vystavili Slavii nejtěžší zkoušku v dosavadním průběhu ligového ročníku. Slavia zaznamenala první ztrátu v tomto ligovém ročníku.
Někteří hráči prý nastoupili s vlkým sebezapřením a slávisté možná ještě měli v hlavách křivdu z Kyjeva. Tu však nelze používat k obhajobě. I tak mají slávisté po horkém sobotním vršovickém večeru mnoho důvodů k zamyšlení. Trenér Jindřich Trpišovský poprvé v sezoně výraznějí zasáhl do základní sestavy a fanoušci tak byli oprávněně zvědaví, jak se dosavadní náhradníci předvedou v ostrém zápase a tady byl největší kámen úrazu.
Možnost předvést se od začátku v ostrém zápase dostali Jaroslav Zelený a Alexandro Baluta. Ani jeden z nich však v zápasové zkoušce zcela neobstál a v souvislosti s nejistými výkony dosavadních lídrů to znamelo nulový bodový zisk. Hráči působili nervózně a dávali soupeři až příliš velké pole působnosti na hřišti. To znamenalo nejtěžší možné následky a Slavia se nad nimi musí zamyslet a nesmí připustit, aby se sobotní výkon výrazněji projevil v dalších zápasech.
Slavia působila v minulých zápasech dojmem sehraného týmu, který přesně, co má hrát a znovu se objevovala slova o "totálním fotbale". Tím se však mohl pyšnit spíš soupeř. Přílišné točení základní jedenáctkou se pražskému týmu v minulém ročníku šeredně vymstilo, ale on může přijít i opačným extrém. Jeden nebo dva zásahy do základní sestavy se nesmí tak výrazně projevit, pokud chce tým hrát o nejvyšší příčky.
Zápas s Jabloncem tedy může působit jako hodně hlasité varování pro další průběh této sezony. Slavia nůže být ráda za to, že přišel relativně brzy, ale musí se z toho okamžitě poučit. Brzy jí čeká konfrontace s Plzní a tento zápas může mnohé napovědět o jejím rozpoložení. Velký tým se musí s takovou výzvou vypořádat. Nechť se tedy "sešívaní" předvedou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama