Plody práce z minulého ročníku

20. srpna 2018 v 20:30
Je tomu již hodně dávno, co se Baník Ostrava nacházel v ligové tabulce na takové pozici. Po roce 2010 prožil několik hubených let. Nacházel se permanentně na chvostu tabulky, jednou musel na rok vyklidit ligové pozice a ostravští zastupitelé ho v krizové chvíli vytáhli za vteřinu dvanáct ze stavu klinické smrti. Fanoušci si reálně představovali, že soupeři tradičního ligového klubu nebudou Sparta či Slavia, ale Polanka nad Odrou, Jistebník, Suchdol nad Odrou či Hladké Životice. Jako Deus ex machina se objevil na vítkovickém stadionu podnikatel Václav Brabec a začal psát novou pozitivnější kapitolu.
V Ostravě ho dnes musí velebit, protože má hlavní zásluhu na stabilizaci čtyřnásobného ligového mistra. V minulém ročníku začal fungovat faktor Baroš. Nebýt bývalého českého reprezentanta, tak dnes Baník v profesionálních soutěžích nenajdeme. Pro havířovského podnikatele musel být jedním ze spouštědel toho, že se rozhodl jít do velmi riskantního projektu. Na počátku nového ligového ročníku sklízí plody své práce a mezi fanoušky se objevila obrovská míra nadšení a optimismu.
Brabec dokázal stabilizovat baníkovskou ekonomickou situaci v minulé sezoně se během letní přestávsky začala na soupisce Baníku objevovat velice zajímavá jména jako Laštůvska, Fillo, Fleišman, Procházka či Stronati. Ostravané se však přesto zachraňovali až v posledním kole a nebyli daleko od toho, aby se opakoval katastrofický scénař sestupu z nejvyšší soutěže. Baník se však nakonec v lize udržel a teď dává zapomenout na situaci z minulé sezony. Po pěti kolech ztrácí pouze tři body na čelo tabulky. Tomu nevěřili před sezonou ani největší optimisté na moravskoslezském pomezí.
Václav Brabec může nyní prožívat euforii, jež mu je sladkou odměnou za rozjetí riskantního projektu. Při pohledu na baníkovskou soupisku by náročný ostravský fanoušek očekával pobyt na předních pozicích ligové tabulky, ale není tomu tak dávno, co se jednalo jednu velkou fikci. Nyní se Baník přihlásil o pozici v první šestce a náročnost v táboře vyznávajícím modrou a bílou ještě vzroste. Hráče čeká další zkouška a mají potenciál k tomu v ní obstát. V dalších kolech uvidíme, zda se jedná o realitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama