Přechod z dvojky na dvojku?

22. srpna 2018 v 21:18
Nový ročník Premier league má za sebou pouze dvě kola a největší favorit už řeší první problém. Na tréninku se totiž vážně zranil zkušený brankář Claudio Bravo a představa o zdvojení všech pozic dostala pořádnou trhlinu. Vyrojila se tak okamžitě řada spekulací o tom, že se soupiska anglického šampiona ještě rozroste. Trenér Guardiola nechal nedávno odejít zkušeného anglického brankáře Joea Harta a Brazilec Ederson tak najednou nemá svou dvojku na případné zastoupení pro případ zdravotních či výkonnostních problémů.
V souvislosti nové brankářské dvojky se tak začalo skloňovat jméno Keylora Navase z Realu Madrid. Jeden ze symbolů úspěšné epochy královského klubu z posledních let má teď ve španěslé metropoli velice složitou pozici. Nový trenér Julen Lopetegui si po odchodu Zinedina Zidana buduje královský klub k obrazu svému a součástí tohoto procesu je i příchod belgické brankářské jedničky Thibauta Courtoase. Pro nového vládce madridské lavičky bude nejspíš první volbou a chilský gólman se musí smířit s lavičkou náhradníků.
Není zde na místě posuzovat, zda bylo sportovní spravedlnosti učiněno za dost. Mezi absolutní fotbalovou elitou je tato veličina naprosté tabu a hráči zde neví dne ani hodiny. Fotbalista si může vybojovat pozici v základní jedenáctce během několika dnů, ale zároveň mu může zůstat navždy zapovězena. Risk prostě není vždy zisk a to si musí nyní uvědomit i Keylor Navas.
Jeho perspektiva uvnitř "bílého baletu" příchodem nového trenéra obdržela silný bocerský direkt a nezdravě často si musí skloňovat slova jako bezradnost či nejistota. Už proto by jeho angažmá v "citizens" dávalo smysl. Pod křídla by ho sice dostala ikona nenáviděného rivala z Barcelony, ale jeho velké úspěchy z posledních let mu poslouží jako velice silný argument. Své místo na slunci si bude muset v jednom z fotbalových svatostánků velice tvrdě vybojovat, ale dostal by tím jednu novou výzvu. Skončila by pro něj jedna krásná pohádka a stal by se ústředním hrdinou velmi zajímavé detektivky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama