Slavia ještě dospívá

7. srpna 2018 v 21:58
Po sparťanském kolapsu v předkole Evropské ligy začala cesta evropskými poháry i pro Slavii. Ta se snaží prorazit do hlavní fáze Ligy mistrů a hned na ůvod se jí postavil do cesty velký soupeř- kyjevské Dynamo. Slavia vstoupila suverénně do nového ročníku domácí ligové soutěže, ale všem muselo být jasné, že nyní se bude konfrontovat se soupeřem o několik kategorií těžším než týmy z Karviné či Opavy. Nejúspěšnější tým ukrajinské fotbalové historie vstupoval do dvojzápasu v roli mírného favorita a Slavia s touhou prolomit dlouhé čekání na účast v elitní evropské klubové soutěži.
Herně Slavia obstála. Kromě gólové šance z úvodu zápasu nepouštěla soupeře do souvislejšího tlaku a ve druhém poločase zjevně přebírala otěže duelu. Líbit se musely individuální výkony Sýkory, Hušbauera či Coufala a domácí publikum odměňovalo hráče v sešívaných dresech potleskem. Fanoušci vytušili naději na dobrý výsledek a vytoužený gól visel ve vzduchu. "Sešívaní" si gól za aktivitu ve druhém poločase zasloužili a vzývali všechna fotbalová božstva. Jenže...
Stačilo jedno malé zaváhání v obraně všechny předchozí gólové šance byly zapomenuty. Fanoušci v tom mohli vidět velkou krutost fotbalového osudu, ale zároveň se objevila jistá symbolika. Dynamo ukázalo to, co umí plnohodnotné evropské mužstvo. V pravou chvíli dokáže vytěžit z minima maximum. Po dlouhých minutách pod tlakem soupeře mu zasadili velmi tvrdý boxerský direkt. Záložník Verbič zmrazil všechny slávisty nejen na stadionu.
Vyrovnání Josefa Hušbauera drží slávisty v naději do odvety na horké kyjevské půdě, ale jedno si musí pražský tým přiznat už nyní. Počet zmařených gólových šancí byl nezdravě vysoký. Ve většině ligových zápasů se lze spoléhat na to, že přijde šance na reparát, ale v Evropě se každé zaváhání tvrdě trestá. Zápas až moc výrazně připomínal loňskou bitvu s PAOK Soluň. Slavia především v domácí odvetě soupeře jasně přehrála, ale mizerná koncovka ji stála postup mezi evropskou smetánku. V tomto ohledu prostě ještě musí Slavia dospět. Pokrok může ukázat ideálně už v kyjevské odvetě. Pro celý český fotbal by se jednalo o výbornou zprávu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama