Snaha pomoct symbolikou

23. srpna 2018 v 20:37
Po nepochopitelném kolapsu v předkole Evropské ligy a bídných výkonech některých zahraničních posil se majitelé Sparty a její snaží si to u fanoušků vyžehlit. Ti stále napjatě čekají, jak bude konkrétně vypadat zúžení prvního týmu, ale nyní obdrželi jednu zajímavou zprávu o rozšíření realizačního týmu. Na milovaný letenský stadion se vrací Jiří Novotný. Držitel čtrnácti titulů pro mistra ligy a jedna z nejvězších ikon dlouhé sparťanské historie nebude po dlouhé době jezdit na Letnou jen jako divák, ale bude držitelem jedné konkrétní funkce.
Jeho pracovní post se konkrétně nazývá individuální kouč a pozorovatel. Měli bychom si však tuto věc přeložit trochu jednodušeji. Dlouholetý sparťanský stoper a kapitán týmu bude sloužit jako spojka mezi jednotlivými představiteli sportovního úseku Sparty. Během své hráčské kariéry zažil legendární "Fery" na Letné snad všeho, co bylo možné. Kromě ligových titulů vyhrál s nejúspěšnějším českým týmem i domácí pohár a navždy si bude pamatovat několik slavných jízd evropskými poháry. Přežil i mnoho trenérů či svérázných klubových bossů (Macha, Rezeše či Košťála).
Návrat na rodnou půdu je pro něj splněným snem. Fanoušky možná trochu překvapuje jeho načasování. Děje se tak v době, kdy lavičce vládne již poněkolikáté Zdeněk Ščasný. Trenér, který nikdy nebral ohled na jeho bohatý fotbalový životopis a s klidem mu na sklonku minulého tisíciletí oznámil, že s ním již nepočítá. Jiří Novotný prožil "léčbu Libercem a vrátil se až po Ščasného odchodu. Jejich vztahy se tak nacházely pravděpodobně na bodu mrazu a jejich spolupráce se jevila jako nepředstavitelná.
Čas je však výborným lékem. Od těch dob již uplynulo hodně vody a oba aktéři na toto Novotného intermezzo už dávno zapomněli. Nyní se scházejí v chudších časech, kdy je sparťanská dominancce minulostí. Na časy , kdy soupeř Sparty už v Pruhonicích jen s láskou vzpomínají. Pamětník nejslavnějších časů v Lize mistrů dostane jasný úkol. Vedení klubu bude chtít, aby naladil pozitivnější atmosféru a položil tak základ na lepší zítřky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama