Správná nová výzva

8. srpna 2018 v 22:12
Jedna letní česká přestupová story je za námi. Útočník Matěj Vydra má za sebou několik týdnů nejistoty na britských ostrovech a v nové sezoně si zahraje anglickou Premier league za Burnley. Se sedmým týmem minulého ročníku nejvyšší anglické soutěže si zahraje o účast v letošním ročníku Evropské ligy a může se těšit na napínavé střety s fotbalovou elitou Starého kontinentu. Odchovanec jihlavského fotbalu a útočník české reprezentace vystoupal na fotbalové scéně o několik stupínků výše.
Kdyby mu někdo ještě před týdnem věštil tento sladký konec, tak si bude Matěj Vydra tak si bude časký fotbalový putoval ťukat na čelo. V souvislosti s jeho dalším fotbalovým působištěm se stále inzenzivněji projevovaly strach a nejistota o fotbalové budoucnosti. O to větší oddych musel následovat po konečném verdiktu fotbalové Pánaboha. Po vydařené minulé sezoně dostavila jedna velice sladká odměna.
Svým učinkováním v minulém ročníku anglické Championship v dresu Derby County musel šestadvacetiletý útočník zaujmout skauty v celé Evropě a dalo se o něm uvažovat jako velmi žádaném zboží v letním přestupovém termínu. Jeho další učinkování v britském hrabství Derbyshire se stalo velmi nepravděpodobným a Vydra musel myslet na letní stěhování. Následovala vlna dohadů o další kapitole jeho fotbalového CV, jež se jeví vzhledem k jeho věku jako velmi bohaté a zajímavé.
Chvíli to vypadalo, že Matěj Vydra nakonec v Derby County zůstane. Později se jevil jako velmi pravděpodobný přestup do Leeds United- britského fotbalového obra nacházejícího v letité sportovní krizi a spoléhající se na léčbu od bývalého záložníka a anglického reprezentanta Franka Lamparda. Až se nakonec dostavila pozvánka z Burnley. Prostě konec dobrý všechno dobré.
Matěj Vydra si zahraje nejlepší fotbalovou soutěž světa na slavných stadionech v Londýně, Manchesteru či Liverpoolu a bude konfrontován s řadou hvězd světového fotbalu. Skvělou zprávu obdrželi všichni fanpušci v Česku bez ohledu na klubové vyznání. Jeden z našich elitních útočníků se stává najednou mnohem viditelnějším. Doufejme v lepší české fotbalové zítřky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama