Stačilo jedno slabé místo

2. srpna 2018 v 21:42
To, co si hráči, trenéři ani fanoušci Sparty ještě ani před odvetou nepřipouštěli se v horkém srpnovém večeru na pražské Letné proměnilo v realitu. Srbský tým Spartak Subotica uhrál v pražské odvetě postupový výsledek a letošní pohárová sezona končí pro Spartu ještě před začátkem nového školního roku. Děje se tak podruhé za sebou. Můžeme se bavit o neproměněných gólových šancích, zvonící brankové konstrukci či velmi zvláštně vypadající penaltě, ale do historie bude navždy zapsána fotbalová senzace v podobě postupu srbského týmu.
Sparta vstupovala do dvojzápasu v pozici jasného favorita, ale nedokázala se s ní popasovat. V zápase v Novem Sadu absolutně vyhořela a v pražské odvetě jí k absolutnímu zvratu nestačila ani drtivá převaha a několik sympatických individuálních výkonů. Ke katastrofě stačil jediný špatný element základní sestav. Zápas nevzládla stoperská dvojice Kaya- Radakovič. Řadu výpadků předváděla již v prvním zápase a ani v pražské odvetě nebyla synonymem pro jistotu či sehranost. Špatná komunikace obou stoperů se nejvíce ukázala před penaltou a postupovým gólem Subotice.
Spartu patrně dohnala neshoda mezi Zdeňkem Ščasným a bývalým trenérem Pavlem Hapalem. Člověk si snadno vybaví komedii Jeden hot a druhý čehý, jehož ústředním motivem je absolutní neshoda. Složení stoperské dvojice nebylo ani na začátku sezony jasně dané a obránci Kaya, Radovič, Štětina a případně Costa. Výsledná volba se úkázala jako chybná a pro Spartu může mít fatální důsledky.
Spartu čeká další sezona bez pohárů, dá se očekávat opětovné zužování kádru a bude se složitěji hledat i nový vládce trenérské lavičky, pokud Zdeněk Ščasný dostojí svým slovům o nouzovém řešení. Není nereálná ani možnost o jeho setrvání. Hlavní jistotou je v současné sparťanské situaci nejistota- skutečně smutný paradox. Na letenském hřisti jsme dnes viděli obrovskou sparťanskou smůlu, ale zároveň i další úkaz tvrdé a smutné reality.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama