Z lavičky pod velký tlak

21. srpna 2018 v 20:29
To, o čem se mluvilo po celé léto, se pravděpodobně brzy promění v realitu. Řeč je o osudu brankáře Liverpoolu Lorise Kariuse. Muž, který napsal v kyjevském finále Ligy mistrů jeden smutný příběh z historie slavného klubu, vyklidí svůj kout v kabině a bude se stěhovat do Istanbulu, kde se bude snažit v dresu tamního Besiktase o restart své kariéry. Vzhledem k okolnostem ze sklonku minulé sezony bude skutečně začínat od nuly. Mluvit o nějaké jistotě je hodně předčasné, ale všem musí být jasné, že dres "reds" už nikdy pravděpodobně přes hlavu nepřetáhne.
Kluby se údajně dohodly na dvouletém hostování s následnou opcí, přičemž návral do města Beatles si dnes asi můžeme jen těžko představit poté, co Liverpool zaplatil rekordních 70 milionů za jedničku AS Řím Alissona Beckera a klubu navíc zůstal belgický brankář Mignolet smířený s pozicí brankářské dvojky. Ano, i tak fatální mohou být důsledky jednoho nezvládnutého poločasu z Kyjeva. Bezprostředně po zápase se v souvislosti s Kariusem psaly mnohem černější scénáře, ale to neznamená, že by si mohl hlasitě oddechnout.
U Bosporu půjde do bitvy bez zbraní a trumfů a bude muset navázat na své výkony z bundesligové Mohuče, jenž mu vynesly angažmá v Premier league. Fanoušci v Anglii se nikdy nedostali do stádia, kdy by chtěli německého brankáře veřejně lynčovat, teď se však Karius dostává do jiné fanouškovské dimenze. O horké turecké krvi není třeba psát dlouhé romány. Především fanoušci tamních velkoklubů očekávají od hráčů stoprocentní výkon a nespokojenost umí dát najevo velmi důrazně a hlasitě.
Karius dostane šanci na restart své kariéry. Rychlý konec v Liverpoolu opět dokazuje, že fotbal nemá logiku. Výkonnost brankářského velikána a trpělivost mistra pokeru jsou povinným vybavením pro jeho další učinkování ve vrcholném fotbale. Pokud istanbulské dobrodružství ustojí, otevřou se mu opět dveře do společnosti velkých brankářů. V opačném případě budeme moct mluvit o jedné zmařené brankářské kariéře. Ve 25 letech má Karius stále čas uázat svoje kvality. Musí však s úctou a pokorou přijet do míst, kde naposled Liverpool slavil před třinácti lety trumf v Lize mistrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama