Za rok už ne!

16. srpna 2018 v 9:28
Ve fotbalové Spartě pravděpodobně i v rozjetém ročníku proběhnou ještě letní rošády. Po kolapsu v předkole Evropské ligy se nejedná o nic překvpivého. Po vyřazení z evropských pohárů se výrazně snížil počet podzimních zápasů a s tím i hráčské vytížení a potřeba točením sestavou. Na Letné se tak začínají skloňovat jména těch, kteří budou v další části této sezony nežádoucími. Majitelé sice zatím nebyli konkrétní, ale fanoušci si jistě dokáží domyslet, koho by se klubový managment rád zbavil.
Spartu velice tlačí čas. Závěr letního přestupového období se nezadržitelně blíží a bude o to těžší najít pro tyto hráče odpovídají působiště, které by nalnilo jejich požadavky. Prvními na ráně Semih Kaya a Tal Ben Chaim. Jejjich roční příjem se nechází zcela mimo realitu české fotbalové scény a v nepřiměřeně velkém kádru může nadělat hodně zlé krve. Dalšími v pořadí jsou podle zdrojů Bogdan Vatajelu, Vukadin Vukadinovič a Jiří Kulhánek.
Majitel Sparty Daniel Křetínský v letním přestupovém okně opět "pustil žilou" a všechny tyto investice v řádech desitek milionů se zdají jako zbytečné. V současné době ještě doplácí nevydařené investice z minulé doby. Nejzářnějším příkladem je italský trenér Andrea Stramaccioni a také několik hráčů, v nichž se výrazně zmýlil Takřka jistě se k nim do konce léta přidají další a sparťanský boss bude plakat kvůli zbytečně utraceným milionům.
Za chyby se prostě platí, ale lidé by to měli brát jako poučení. U Daniela Křetínského se však jedná o opakovanou chybu. Zbtečné finance ho v jeho případě tolik nepálí, ale Sparta tím ztrácí sportovní kredit a hráči berou angažmá na Letné jako méně atraktivní. Sportovní dopad tak může být mnohem výraznější, než si úspěšný český podnikatel připouští. Jeho chráněnec Jaroslav Hřebík sliboval pevnější propojení A- týmu s juniorskými týmy, ale to se v současné době neděje. Výraznější integrací by sparťanské vedení eliminovalo riziko velkých ztrát a ve výsledku by toho udělalo hodně pro celý český fotbal. Snad budou mít za rok šťastnější ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama