Baník složil další zkoušku

30. září 2018 v 20:40
O tom, jak je Milan Baroš pro Baník Ostrava nepostradatelný na hřišti i v kabině jsem již psal mnohokrát. Někdy se však stane, že u dobře rozjetého stroje selže ta hlavní součástka a pak ho jen těžko rozjedete. Něco takového se v zápase se Slavií v Ostravě stalo. Milan Baroš neudržel nervy, zle se ohnal po Tomáši Součkovi a po odehraných patnácti minutách pro něj zápas skončil. On sám se choval takřka nepříčetně a lidé v jeho okolí se ho buď snažili uklidnit nebo nevěřili svým očím, jak se pro milovaný tým zápas vyvýjí. Baníkovské akcie povážlivě klesly.
Slavia si snad ještě ani neuvědomila, že hraje přesilovku a Martin Fillo poslal Baník do vedení. Gól Miroslava Stocha měl zápas nasměrovat očekávaným směrem a zavelet k obratu. I zá této situace se však Baník vzepřel osubu a krátce před pauzou mu opět Martin Filllo vrátil náskok. Po přestávce zkoušela Slavie různými tahy zápas otočit, rozšířená marodka se však výrazně projevila i na hráčích na hřišti. Do Prahy se tak vracela s prázdnou a nevyužila příležitost odskočit soupeřům v tabulce.
V Ostravě bude naopak dlouhá noc a místní mají na několik dní dopředu jasné téma hovoru. Na ligovou tabulku se jim krásně dívá, protože tým z jejich města má po deseti kolech stejný bodový zisk, jaký ho dovedl před patnácti lety k ligovému titulu. To se ještě stalo na milovaných Bazalech, teď se cítí dobře i v nenáviděných Vítkovicích.
Hra v oslabení byla pro hráče Baníku těžkou zkouškou. Legendární útočník, jenž měl vždy za úkol zavelet v kritických momentech k útoku, selhal a dostal svůj sbor do těžké situace. Ten si však nastraženou pastí poradil a dočkal se zasloužené odměny. Byly k vidění i skvělé individuální výkony v podání Jana Láštůvky, Martina Filla či Daniela Holzera. Ostravský tým prošel těžkou zkouškou a obstál v ní. Všem je dnes jasné, že loňské obavy o záchanu nebudou v této sezoně tématem. Vyznavači bílé a modré však začínají pomalu myslet na poháry. Dobře známe úsloví o tom, že s jídlem roste chuť. Baník musí své výkony potvrdit i v příštích kolech a posílat do ostatních ligových měst důrazný vzkaz ve znění- "zase jsme tady".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama