Další důvod k zamyšlení

5. září 2018 v 20:36
V pražské Spartě ani reprezentační přestávka neznamená důvod ke klidu. Dosavadní náhradníci dostali příležitost se trenérovi Ščasnému předvést v přátelském zápase s třetiligovým Vltavínem. O místo v sestavě si měli říct Lukáš Štětina či Lukáš Vácha a předvést svů potenciál dostali mladíci Čejka či Fortelný. Výsledek je však nevalný. Sparta prohrála se soupeřem z ČFL 1:3 a sociální sítě hned zaplnily komentáře fanoušků plné rozhořčení a skepse před dalším průběhem ligového ročníku, kde má Sparta jedinou šanci napravit debakl v Evropské lize, kterou opustila ještě před koncem letních prázdnin.
Především její herní projev však budí značné rozpaky a ty neutlumí ani malá bodová ztráta na čelo ligové tabulky. Sparta navíc při zužování A- týmu zažívá nezvyklé situace. Jiří Kulhánek odchází na podzimní hostování do slovenské Trnavy. Normálně by bral hráč Sparty tento krok jako nutné zlo, ale v tomto případě se jedná o krok vpřed. Slovenský tým bude hrát na podzim hlavní část Evropské ligy a letenský talent tak bude mít mnohem více šancí se ukázat evropským skautům.
Snižování počtu hráčů prvního týmu mělo dát větší šanci dosavadním náhradníkům se ukázat v co nejlepším světle a říct si tak o místo v základní sestavě. Mnohým se však naopak po zápase s týmem z pražských Holešovic výrazně zkomplikovala. Pevní členové A- týmu Štětina, Vatajelu či Vukadinovič prohloubili rozčarování z dosavadního průběhu sezony. Sparta se neustále pohybuje v bludném kruhu a přemýšlí, jak z něj ven.
Po reprezentační pauze pojede na zápas do Ostravy. Nenáviděný Baník jí připravý jednu nejtěžších podzimních zkoušek. Případný neúspěch ještě prohlobí krizi v letenském kádru. Měření sil těchto dvou týmů vždy přinášelo mnoho zajímavých mometů a při současném sparťanském rozpoložení a baníkovské podzimní euforii může jejich zápas o dalším průběhu podzimu hodně napovědět. Zároveň bude důležitý pro celkovou podobu čela tabulky. Už teď se tak můžeme těšit na ligovou scénu po skončení reprezentační přestávky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama