Hlavně rychle přepnout

16. září 2018 v 20:33
Fotbalová Slavia zvládla ligové klání na Slovácku a domů se vrací se třemi body. Jedná se o body, s nimiž se v rámci konečného účtování tak nějak počítalo. Ještě před nočním dojezdem do Prahy však musí hráči "sešívaných" přepnout do pohárového módu a připravovat se na čtvrteční zápas Girondins Bordeaux. Slavii začíná cesta Evropskou ligou, kterou by si vedoucí tým ligy protáhl i do jarních bojů. Uvidíme, zda zklamání z neúspěšného boje s Dynamem Kyjev už přebolelo a v Evropské lize uvidíme lepší a hlavně produktivnější Slavii.
V posledních týdnech se jí stále více rozrůstá marodka a všichni se teď modlí, aby se nerozrostla po zápase na půdě Slovácka o Vladimíra Coufala. Slavii čeká, při vší úctě k moravskému klubu, soupeř z poněkud jiné kategorie. Již v minulé sezoně často mluvili v Edenu o zdvojených pozicích a hned několik hráčů se ukázalo jako nenahraditelní. Jedním z nich byl stoper Simon Deli. Ten se nyní znovu nachází na široké narodce.
Ve stoperské dvojici ho zatím zastupuje Ondřej Kúdela a vede si zatím obstojně. Jistotu v obraně doplnil i dvěma góly, jimiž pomohl k důležitým bodů. Navíc zvládl vstup do rozehrané bitvy s Plzní, která se nakonec proměnila v červenobílou show. Slavii teď čeká další zkouška. Zápasový rytmus se rozroste o evropskou soutěž, již sice fanoušci řadí do druhé kategorie, ale hráče každopádně čeká šest těžkých zápasů o místo v jarních vyřazovacích bojích.
V ligových zápasech zatím působí Slavia poměrně přesvědčivě, ale měla by se myšlenkami vrátit do minulé sezony a neopakovat podzimní vystoupení v Evropské lize. Hratelnou skupinu nezvládla a jarní boje sledovala jen v televizi. Velké poučení by měla umocnit i současná velká marodka. "Červenobílá" základní sestava se oproti loňskému ročníku ustálila a mnohými proklínané točení s hráčí se neopakuje. Jedná se o jeden z předpokladů a vylepšení evropského fotbalového kreditu. Slavia se po hubených letech opět zabydluje na pohárové scéně a všichni ve Vršovicích chtějí, aby se tak dělo na delší dobu. Trenér Jindřich Trpišovský má před sebou další zkoušku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama