Hrozba nabouraného kreditu

7. září 2018 v 6:25
Nejvyšší česká fotbalová soutěž zaznamela po rychlém prázdninovém konci Pavla Hapala na lavičce Sparty další trenérskou rošádu. Lavičku Dukly Praha opuští Pavel Drsek. Poslední tým Fortuna ligy dosud nezískal v tomto ligovém ročníku ani bod a toto řešení tak není velkým překvapením. Pověstný nový impuls se jevil jako nevyhnutelný a na Julisce všichni doufají v jeho pozitivní efekt.
Větší emoce budí jméno jeho nástupce. Z Jablonce bude nyní dojíždět do Prahy Roman Skuhravý. Jen několik desítek hodin uplynulo od jeho konce na lavičce ligového nováčka z Opavy. Údajně tak učinil z rodinných důvodů. Permanentní cestování ze severu Čech do dalekého Slezska se jevilo jako příliš náročné a nejvíc tím trpěl podle trenérových slov jeho syn.
Celá tato věc má do značné míry logiku a pro tento trenérův krok musíme nalézt pochopení. Vedení ligového nováčka poděkovalo Romanu Skuhravému za jeho práci, jenž vyvrcholila návratem do nejvyšší soutěže a fanoušci ho považovali za hrdinu. Události následujících hodin však mohou tento názor značně upravit a trenérovi v žádném případě nepomůže.
Ten se totiž nemusí hlásit na jabloneckém úřadu práce a své umění bude nyní aplikovat v pražských Dejvic. Naskýtá se tak otázka, zda nebyly rodinné důvody zástupné a jestli nejednal s Skuhravý s Duklou za zády svých opavských šéfů. Rychlé "upečení" nové smlouvy za jednu noc se jeví jako značně nepravděpodobné. Celá věc tak najednou dostává značnou pachuť.
Ta je celá umocněna tím, že Dukla a Opava spolu budou velmi pravděpodobně bojovat o holé ligové přežití a Roman Skuhravý se tak dostává do pozice dezertéra. Spekulace o jeho zimním nástupu v pražské Spartě se ukazijí jako liché a chystá se znovu na záchranářskou misi. Fotbalová veřejnost ho vnímala jako talentovaného a progradivního trenéra. Nyní si sám na sebe upletl bič a sám vystavil se jedné velmi těžké zkoušce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama