Jedna kapitola končí

25. září 2018 v 20:31
Po letních prázdninách a letních reprezentačních zápasech fotbalové Ligy národů se vrací na scénu i účastníci světového šampionátu v Rusku. Někteří chtějí pokračovat v dobrých výkonech z léta, jiní mají za cíl zapomenout na ruské zaváhání a začít psát světlejší fotbalové kapitoly. Spíše do té druhé se řadí i Argentina. Jihoamerický gigant předčasně odlétal z Ruska po osmifinálové prohře s Francií a v herním projevu výrazně zaostal za očekáváním fanoušků i médií. Na řadu hvězd se sesypala oprávněná kritika a v dalším kvalifikačním cyklu bude jedna z fotbalových velmocí pod velkým tlakem.
Na začátku nápravné terapie bude chybět největší hvězda. Dočasný trenér Scaloni nepovolal Lionela Messiho na přípravné zápasy s Guatemalou a Kolumbií a stejně učiní pro utkání se Saudskou Arábií. Dočasný kouč to oficiálně prezentuje jako zapracovávání mladých hráčů do reprezentačního A- týmu. To zní na první pohled logicky, ale jeho případný nástupce musí s touto informací velmi pečlivě pracovat. Šampionát v Rusku považovala argentická fotbalová veřejnost za poslední šanci vyrovnat se na reprezentační úrovni Diegu Maradonovi.
To se pravděpodobně již nestane. V jeho rodné zemi to zatím nikdo neřekne nahlas kolem nevětší hvězdy budou zatím stále jeho nadřízení potichu našlapovat. Všem však musí být jasné, že dny malého fotbalového génia se pomalu naplňují. Jeho věk sice ještě neposílá útočnou hvězdu Barcelony do fotbalového důchodu, ale další světový šampionát se ustkuteční až za čtyři roky v Kataru a na Arabský poloostrov již může Argentina cestovat s jinou nedotknutelnou hvězdou.
Pro mladé talenty jsou tak následné měsíce výzvou ukázat se před zástupy fanoušků a poslat tak do fotbalového světa jasný vzkaz, že pramen s nástupci Mária Kempése či Diega Maradony nevyschl a Argentinu je musí ostatní země stále brát jako fotbalovou velmoc. Samotný Messi se musí smířit s reaitou. Ivanu Lendlovi také zůstal Wimbledon navždy zapovězený a Pavel Nedvěd či Gianluigi Buffon nikdy neslavili s milovaným Juventusem trumf v Lize mistrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama