Jeden skrytý důsledek

2. září 2018 v 20:40
Tak už žádný tým české Fortuna ligy nemá stoprocentní bodový zisk. Viktoria Plzeň dostala ve vršovickém Edenu velmi tvrdou lekci a domů se vracela se čtyřgólovým debaklem. Samotný výsledek nemá zásadní vliv na podobu tabulky a jeho role nemusí být v konečném účtování tak zásadní. Je zde však ještě jeden aspekt, který mohl sehrát v koncentraci Viktorie velkou roli a může mít velké důsledky a Plzeň může v dalším průběhu sezony poznamenat.
Ještě několik desítek hodin před začátkem ligové šlágru přicházely informace o tom, že Plzeň přijde o svou útočnou jedničku Michaela Krmenčíka. Svůj zájem opakovaně projevoval Girondins Bordeaux a bylo ochotno vysázet za českého útočníka 180 milionů eur. Plzeň nabídku rezolutně odmítla a krmenčík si tak na podzim zahraje s českým mistrem Ligu mistrů proti Realu Madrid či AS Řím. Ve fotbale jsou však stejně jako jinde mnohé věci dvousečné.
Pokud majitelé Plzně říkali, že o odchodu Krmenčíka ani chvíli neuvažovali, tak lžou sami sobě. Podobná nabídka se už nikdy nebude opakovat a cenu nejlepšího plzeňského střelce výrazně nezvedne ani případný vydařený podzim v Lize nistrů. Přestupový trh je nemilosrdnýa úvahy o vyšší ceně jsou na české fotbalové scéně nerealistické a absurdní. Pánové Paclík a Šádek to moc dobře ví, ale nechtěli riskovat fanouškovský hněv.
I sám hráč musel mít během ligového šlágru myšlenky na francouzské angažmá v hlavě a možná měly vliv na jeho nepodařený výkon v ligovém zápase. Hráč má v Plzni samozřejmě platnou smlouvu a rozhodnutí jeho nadřízených je zcela legitimní. Teď si však i oni sami musí pokládat otázku, jaká bude situace v zimní přestávce. Nabídky ze západní Evropy se budou velmi pravděpodobně opakovat, všichni budou mít v hlavě úplně stejné dilema.
Trpělivost klubů z Francie, Anglie či Německa není nekonečná a šance na angažmá v elitních soutěžích se s přibývajícím věkem zmenšuje. Toho si musí mít v Plzni všichni na zřeteli a tajně již pravděpodobně hledají nové útočné eso. Další Krmenčíkovy výkony hodně napoví o tom, jak velké bylo jeho zklamání po nevydařeném přestupu do Bordeaux a všichni jsou zvědaví na to, jak se projeví jak na domácí scéně tak v Lize mistrů. Snad nebudou majitelé v předvánočním období svého rozhodnutí litovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 eSHany eSHany | E-mail | 3. září 2018 v 7:45 | Reagovat

...přesné, zejména když si uvědomíme, že Plzeň bude proti superklubům v LM hrát spíše defenzivní roli. Přesto, i tento nepřestupový risk může nějakým tím překvapivým gólem Krmenčíka, vyjít !

2 Libor Libor | E-mail | 4. září 2018 v 12:36 | Reagovat

Krmenčík je momentálně nejvíce přeceňovaným ligovým hráčem. Rychlostní a zejména technické návyky, které jsou v nejkvalitnějších evropských ligách samozřejmostí už ve svém věku nezíská. A je otázka, zda se dokáže zbavit "plzeňské mentality". Zahraničí - jistě, ale pokud nemá jenom leštit lavičku viděl bych to na Švýcarsko nebo Rakousko, možná Belgie nebo Skandinávie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama