Jedna nepřekonatelná barikáda

4. září 2018 v 20:35
Cristiano Ronadlo si už plně užívá novou sezonu v Itálii, ale v posledních hodinách se na světlo světa dostala informace o tom, že všechno mohlo být v této sezoně docela jinak, Poté, co se jeho konec v Realu Madrid jevil jako nevyhnutelný, začal se svými agenty mapovat situaci v Manchesteru United. Klub jeho srdce, na který hvězdný Portugalec nikdy nezanevřel chtěl vstoupit do hry a světovou fotbalovou hvězdu.
Fanoušci Manchesteru by jistě jeho návrat vítali s nadšením. Jejich zástupy celé roky doufají, že jednou přijde den, kdy jejich někdejší modla znovu přetáhne přes hlavu rudý dres a na Old Trafford uzavře hvězdný kruh své fotbalové kariéry. Nestalo se tak a všichni tuší, že poslední možnost jeho návratu je pryč. Italský Turín pro nej bude velmi pravděpodobně jeho poslední velkou štací. Kdo vlastně zavinil to, že se sen "rudých ďáblů" neproměnil v realitu?
Podle britského deníku Daily Mirror je hlavním "viníkem" nenaplněného fanouškovského snu současný trenér José Mourinho. Portugalský stratég se Ronaldem zná dobře ze společného působení v Realu Madrid a svůj nezájem zdůvodnil tím, že investovat do třiatřicetiletého hráče více než dvě miliardy korun a zajistit mu plat ve výši 600000 liber týdně nemá smysl. Toto vajádření se jeví na první pohled logicky. Ronaldova perspektiva postupně klesá a nedá se předpokládat způsobení nové velké éry v týmu dvacetinásobného anglického šampióna. Celá věc má však i jiné trochu skryté důvody.
Mourinho na svých předchozích štacích rád spoléhal na osvědčené matadory jako John Terry v Chelsea či Javier Zanetti v Interu Milán. Během angažmá v Realu byly spor mezi největšími portugalskými fotbalovými osobnotmi veřejným tajemstvím. Oba se sice zaštiťovali absolutní profesionalitou a společným cílem, ale často byly zjevné jejich odlišné pohledy na věc. Oba ani po čase své osobní animozity zcela nezakryjí. Ani jeden z velikánů už prostě jiný nebude a v jednom klubu se už tak sejít nemohou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama