Jiná verze totálního fotbalu?

23. září 2018 v 20:39
Vládcem Vršovic je minimálně do jara Slavia. Bohemians porazila tradičního rivala v "derby o Botič" 1:0 a vrátila se na první místo tabulky, kde bude vyčkávat na pondělní reakci Plzně. Fanoušci přicházeli nasyceni čtvrteční výhrou nad Bordeaux, která znamenala skvělý vstup do Evropské ligy. Začátek pohárové soutěže však zároveň znamená další porci zápasů a ta se musí na "sešívaných" logicky projevit. To ukázal nedělní večer v pražských Vršovicích v plné nahotě a hráči i fanoušci si z něj musí odnést mnohá poučení.
Oproti čtvrtečnímu zápasu vypadl ze základní sestavy pouze Jan Bořil a trenér Jindřich Trpišovský opět ukázal, že má svoje koně, kterým bezmezně věří. Jaký to obrat proti loňskému podzimu, kdy se sestava Slavie točila jako kolotoč na Matějské pouti a nikdo neměl v sešívaném dresu nic jistého. Vedení Slavie sice přišlo do nové sezony opět s vizí zdvojeným postů, sle někteří hráči se znovu ukazují jako nepostradatelní. V současné době se jedná o Ngadeua, Coufala a Hušbauera.
Slavii čekají v dohledné době tzv. anglické týdny s vloženým pohárovým zápasem. Nejedná se o nic nežádoucího, vedení přece vždycky sní o pohárové soutěži a případný postup do jarních bojů. Nepostradatelnost některých borců a nezvyklý zápasový režim si budou vybírat svou daň. To ukázalo již malé derby s Bohemians a podobné úkazy se budou dost možná v dohledné době opakovat.
Slavia po hubeném vítězství slaví důležité tři body, ale určitě nemohli hráči čekat, že jim budou tisíce fanoušků aplaudovat ve stoje. Svou roli zde sehrálo i nevlízdné podzimní počasi. Slávisté urvali tři body silou a mohou se opět těšit pohledem na první příčku v tabulce. Na formu bodového zisku se historie ptát nebude a všichni budou řešit hlavně plný bodový zisk. V posledních zápasech se opět mluvilo o tom, jak Slavia předvádí "totální fotbal". Únava si však v posledních dnech vybírá svou daň. Fanoušci nemohou čekat ódu na fotbalovou radost. Jak říká klasik: "důležitý jsou body". Tuto frázi si bodou slavisté opakovat stále častěji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama