Varování na úvod

17. září 2018 v 21:05
Karel Jarolím skončil po prohrách s Ukrajinou a Ruskem na pozici hlavního trenéra české fotbalové reprezentace. Jeho smlouva se jevila ještě nedávno jako nevipověditelná, ale snad i na Strahově přišli k rozumu a přiznali si, že pozice bývalého trenéra Slavie, Slovanu Bratislava či Mladé Boleslavi je neudržitelná. Na Jarolímovo působení se bude vzpomínat jako na smutnou epochu symbolizovanou především neúspěchem v kvalifikační skupině o mistrovství světa v Rusku. Ten pravděpodobně předznamenal jeho konec na stále ještě atraktivní trenrské štaci.
Jeho nástupcem bude podle všeho Jaroslav Šilhavý. Bývalý tvrdý obránce s jeví po titulech s Libercem a Slavií jako logická varianta. Musí si však být vědom toho, že hráčský kádr bude mít stajný jako jeho předchůdce. Nejsem si vědom žádného opomíjeného talent, jenž upadl v nemilost svazové generality. Snad jen vyléčení Vladimíra Daridy může přinést do rukou Jarolímova nástupce jisté trumfy. Naskýtá se však otázka, zda by se neměla změnit struktura realizačního týmu české reprezantace. A zde přichází jedno důrazné varování.
Manažerské funkce se měl prý chopit Karel Poborský. Někdejší geniální záložník a česká fotbalová legenda však poslal z jižních Čech zamítavé stanovisko a své povinnosti si tak bude i nadále plnit pouze v Českých Budějovicích. První pokus o zapracování členů výjimečné generace do nejvyšších striktur českého fotbalu tak skončil fiaskem. Malík a spol. by neměli tento odmítvý postoj brát na lehkou váhu jedná se totiž o jeden velmi důrazný vzkaz.
Největší žijící legendy se nechtějí špinit činností u současné fotbalové generality s nevalnou pověstí. Alternativou za Karla Poborského se má stát Tomáš Galásek Někdejší kapitán slavného Ajaxu Amsterdam dostane za úkol držet záštitu na českou fotbalovou reprezentací. Baníkovský odchovanec měl vždy větší jméno v cizině a doma se pohyboval ve stínu Nedvěda, Poborského či Šmicera. Jeho případné angažování bude velkým úspěchem svazového vedení. Případné odmítnutí výrazný pokles jeho kreditu a zvýšení hladiny bahna na pražském Strahově.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama