Začíná další pokus

18. září 2018 v 20:50
Nový ročník Ligy mistrů se stává skutečností. Týmy z celé Evropy budou třetí rok po sobě pořádat hon na Real Madrid a mají před sebou další pokus sesadit nejúspěšnější klub fotbalové historie z postu evropského fotbalového krále. Najdeme řadu týmů s cílem vystřídat "bílý balet" na pozici fotbalového krále, ale poštěstit se to může jen jednomu. Klopýtnutí se neodpuští a fanoušci v celé Evropě jsou doslova těhotní očekáváním, zda se bude ušatá trofej pro eropského fotbalového vládce po třech letech stěhovat. Zůstane ve Špapělsku? Poputuje na briské ostrovy? Nebo snad dojde k revoluci ve francouzském podání? Na odpověď si budeme muset počkat do května příštího roku.
Největší očekávání probíhají v těchto dnech v Paříži. Tamní all stars team má před sebou další výzvu přetavit svou domácí dominanci přenést do kontinentálního formátu a upevnit si tak svoje místo mezi fotbalovou elitou. Domácí titul není pro arabské majitele tématem. Tuto trofej berou jako samozřejmost. Tým z města nad Seinou hraje svou vůastní soutěž a ostatní týmy v Ligue 1 jsou smířené s rolí dobře placeného komparsu. Očekávaný další titul nebude velkým důvodem k oslavě.
Francouzský fotbalový lídr se nyní musí předvést v tom nejlepším světle i na evropské scéně. Jména jako Edison Cavani, Thiago Silva, Julian Draxler či Neymar k tomu pařížský tým předučují. V minuých letech však hvězdný celek zkolaboval v duelech s Barcelonou či Realem Madrid. V plné nahotě se ukázal fakt, že přílišná dominance v domácí soutěži může být pro permanentního mistra kontraproduktivní.
Vedení PSG si nižší kvality francouzské ligy je dobře vědomé, ale jejich trpělivost není nekonečná. Případný další kolaps na evropské scéně může výrazně snížit jejich kredit mezi fotbalovými bafuňáři a mnohem hlasitěji se jim může ozvat průpovídka o tom, že peníze nejsou všechno. Další hubená evropská sezona by mohla mít za důsledek to, že největším hvězdám dojde trpělivost a žačnou se ohlížet po jiném chlebodárci, jenž by jim umožnil cestu na post vládce fotbalové Evropy. Trenér Thomas Tuchel má za úkol dokázat to, co se nepovedlo slavnějším předchůdcům. I pro něj začíná velmi zajímavá bitva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama