Čeká ho těžký výběr

11. října 2018 v 20:41
Na právě probíhajícím srazu české fotbalové reprezentace byl pro novináře vděčným objektem zájmu záložník Bořek Dočkal . Ten se po delší době vrátil do reprezentace a přiletěl ze Spojených států, což není z fotbalového hlediska pro naší reprezentaci obvyklá destinace. Fotbaloví fanoušci v Česku ho po dlouhé době uvidí naživo a jsou napjatí, jak někdejšího záložníka Liberce, Trondheimu či Sparty Amerika změnila. Sám Dočkal musí čelit otázkám o své fotbalové budoucnosti. Ta se vzhledem k jeho poslední lokalitám jeví jako velmi nejistá.
Na konci roku 2016 se vydal na čínskou misi s nejasným koncem. Přestup za téměř čvrt miliardy korun se v médiích i mezi veřejnosti probíral ze všech stran. Záložník se vydal do neprobádané lokality a měl podat podrobné reference celé české fotbalové scéně. V úvodu svého angažmá podával o Číně poměrně pozitivní zprávy, kdy zdůrazňoval nadstardandní podmínky i fakt, že mezi čínskými spoluhráči vidí i výrazné a talentované individuality. S postupem času však jeho nadšení opadalo a vše vyvrcholilo jeho přestupem na druhou stranu světa.
V americké Philadelphii okusil americkou Major league soccer. Opět se přiblížil euroatlantické mentalitě a dával o sobě více vědět i reprezentačnímu štábu. Angažmá v Pensylvánii si zatím pochvaluje a o jeho spokojenosti svědčí i fotbalové statistiky. Nyní před ním však stojí záludná otázka: co bude dál? V Číně mu stále běží platný kontrakt a dá se předpokkládat tamní zájem o jeho návrat. Dilema, zda bude pojídat americké hamburgery či čínské kung- pao se opět dostává na přetřes. Odchodem do USA se přerušil platný čínský kontrakt v nejlidnatější zemi světa by měl strávit ještě dva roky. Případným setrváním v Americe by h stále prodlužoval. Učinil dva závažné kroky. Zrádný odchod do Číny i hostování v USA. Ani jeden z kroků mu nelze vyčítat. Jednal racionálně a pochopitelně. Teď si však musí vybrat. Do vyspělé fotbalové Evropy má v současné chvíli zavřené dveře a vzhledem k jeho věku se musí chovat velmi obezřetně. Musíme mu popřát šťastnou ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama