Hrozba nedůstojného konce

2. října 2018 v 20:28
V Ostravě pomalu končí oslavy víkendového vítězství nad pražskou Slavií a místní Baník se pomalu musí opět uvádět v realitu. Všechny těší vítězství, tři body a udržení bezprostředního kontaktu se špičkou tabulky. Nic však není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Baník odehrál takřka celé utkání bez vyloučeného Milana Baroše a vítězství se jeví hráčům i fanouškům jako o to cennější. Důsledky zkratu největší baníkovské hvězdy se zpězně dostaví a mohou o to více bolet. Slavný útočník měl pravděpodobně v souboji s Tomášem Součkem rudo před očima.
Jinak nejde vysvětlit jeho špatně zvládnutý souboj, surovou hru a následnou reakci na zcela oprávněný verdikt hlavního sudího. Odchod do kabiny provázely peprné výrazy a někdejší reprezentační musel dlouho sám sobě v kabině vysvětlovat, co se to s ním na hřišti dělo. Vykázání trenéra Pánika na tribunu všichni vnímmají jako malichernost a snadno to přenesnou přes srdce. Na verdikt disciplinární komise v případě Baroš však budou všichni velmi napjatě čekat. Bude k němu schovívavá nebo ho exemplárně potrestá?
Každopádně se dá očekávat vyšší trest než pouhý jeden zápas a okamžitý návrat na trávník. Je docela dobře možné, že pro rodáka z Vigantic skončil celý podzim a tento ortel by sehrál patřičnou roli i v jarní části soutěže. Milan Baroš veřejně deklaroval, že se jedná o jeho poslední sezonu a po jejím skončení pověsí kopačky na hřebík. Konec mimo hřiště by však byl v tomto případně nedůstojný.
Milan Baroš vždy budil emoce. Fanoušci Baníku ho milují, ti sparťanští ho nenávidí a i jinde vždy čekají, co se bude v jeho případě na hřišti dít. Po jeho galapředstavení na EURO 2004 ho celá země milovala, ale v následujících letech u mnoha fanoušků upadl v nemislost. Nikdo na něj věak nikdy nezapomene a do historie českého fotbalu se nesmazatelně zapsal. Konce na lavičce či dokonce na tribuně by tak nebyl hoden. Zaslouží si ukončení kariéry na hřišti za potlesku fanoušků. Možná, že se však o tento konec sám ochudí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama