Jedna podoba s Messim

4. října 2018 v 19:22
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi jsou od dovršení plnoletosti nekonečnými soupeři a tak tomu bude až do skončení jejich fotbalových dnů. Nyní se však zdá, že našli jednu fotbalovou shodu. O tam, že barcelonská hvězda vynechá reprezentační sraz se již delší dobu ví, nyní však přišel stejný vzkaz od letní posily Juventusu a portugalská reprezentace se musí obejí bez své největší hvězdy. Jeho absence má prý souvislost s letním přesunem do Juventusu, kde se snaží adaptovat na nové prostředí a končit prý s reprezentační kariérou rozhodně nehodlá.
Pro jeho spoluhráče se však jedná o jasný vzkaz- včetně tady nebudu. Ronaldova reprezentační kariéra pravděpodobně skončí případnou účastí na mistrovství Evropy v roce 2020, protože v pětatřiceti letech už nebude hledat další fotbalové výzvy. Upřímně řečeno už stejně všechny našel a mezinárodní učinkování ukončí s čistým svědomím. Člověk se neubrání tomu činit jistou rekapitulaci reprezentační kariéry jednoho z nejlepších fotbalistů historie.
S národním týmem vystoupil celkem na sedmi finálových turnajích. Poprvé se ukázal jako devatenáctiletý na domácím EURU v roce 2004. Od té doby ví celý fotbalový svět o každém jeho kroku. Zářil v anglické i španělské lize a jeho zlatem potažený fotbalový životopis není třeb připomínat, stejně jako u jeho letitého argentinského konkurenta. Zde se však také najít jeden z nejpodstatnějších rozdílů mezi dvěma fotbalovými bohy.
Ukázal se v roce 2016. Portugalsko vyhrálo evropský šampionát ve Francii poté, co ve finále porazilo Francii a rodák z Madeiry se nacházel ve fotbalové extázi. Po dlouhé řadě vítězství na klubové scéně dotáhl na klubový vrchl i reprezentační výběr a naplnil očekávání svého národa. Věděl, že i reprezentační kariéru bude moci ukončit s čistým svědomím poté, co uspokojil menší část Pyrenejského poloostrova. Lionel Messi přišel pravděpodobně o poslední šanci na světovém šampionátu v Rusku a sám si toho musí být dobře vědom. V tomto zůstane Ronaldo velmi pravděpodobně úspěšnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama