Ještě je pořád tady..

9. října 2018 v 20:44
Kromě české reprezentace se na nový dvojzápas v Lize národů připravují i Slováci a celý národ je ve velkém očekávání. Rušnou Bratislavu vyměnil tentokrát tým se všemi hvězdami za nedaleký Senec a nemůže se dočkat federálního derby s českým národním týmem. Někteří lidé mluví o tom, že tentokrát jde do tohoto souboje v roli favorita. Pozitivní scénáře se v jeho podání již několikrát nenaplnily a tak i trenér Ján Kozák brzdí přehnaný optimismus a mluví o tom, že bitva se rozhodne až na hřišti.
Na reprezentační sraz dorazily i největší hvězdy- ikona Neapole Marek Hamšík a rostoucí naděje Interu Milán Milan Škriniar. Všichni tak napjatě očekávají, zda svou formu přenesou zpod Apenin i do reprezentace. Hamšík slavil domácí výhru na Liverpoolem gólem z poslední minuty a Škriniarův Inter Milán zaznamenává po špatné začátku vzestupnou tendenci výkonů. Tu potvrdil v domácí soutěži i v Live mistrů a fanoušci doufají ve vylepšené pozice po několika hubených letech.
Už když se podíváme na jména zaměstnavatelů největších slovenských hvězd, tak ná musí být jasné, že pozice slabšího bývalého bratra je na Slovensku minulostí. Zpod Tater přijíždí sebevědmý soupeř s cílem předvést rostoucí sílu před celým národem, přičemž všichni musí vidět opačnou tendenci v českém národním týmu. Argimentaci k patřičnému sebevědomí dodávají i poslední výsledky na mezinárodním poli. Slováci prostě bývalé bratry předčili.
Speciální motivaci má kapitán Marek Hamšík. V domovské Neapoli ho fanoušci milují, je pro ně hrající legendou, odmítl nabídky od věhlasnějších rivalů a zůstal věrný slunné Kampánii. Na domácí scéně se něj však fanoušci často dívali skrz prsy. Budil v nich podezření, že bere působení v reprezentaci na lehkou váhu a na srazy si jezdí v podstatě odpočinout. Toto tvrzení pochopitelně vždy vyvracel, ale musíme objektivně říct, že i pod jeho vedením zažila slovenská reprezentace mnohá zklamání a mnohdy se spakulovalo o jeho konci v národním týmu. Nyní však na reprezentační sraz opět přijel a celé Slovensko od Skalice po Michalovce čeká, jak to dopadne tentokrát. Mnoho šancí už svérázký rodák z Nitry moc mít nebude. Věřím, že jí nepohrdne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama