Odchody, které varují

10. října 2018 v 20:32
Píše se 3. květen 2017 a na sídle Fotbalové asociace probíhá policejní razie. Předsedu Miroslava Peltu odvádějí v poutech a mnozí lidé předpovídají začátek konce neomezeného vládce českého fotbalu. Ten se dokonce na měsíc ocitl ve vazbě a největší optimisté čekali jeho odchod do ústraní a začátek nové a snad i pozitivní epochy fotbalového dění v České republice. Mělo se volit nové vedení distancující se od praktik letitého bafuňáře, co provede velkou strahovskou čistku a zvýší kredit českého fotbalu. Dnes si pokládáme otázku, zda se nejednalo o nesplnitelný sen.
Peltovým letitým asistentem byl někdejší šéf komise rozhodčích Roman Berbr jeho špatná pověst přesahovala hranice České republiky a mnozí nechápali, proč se nenachází na smetišti fotbalových dějin. Vypořádání s temnou profesní i osobní minulostí prostě u nás trvá déle. Berbr i nadále rád veřejně vystupoval neztrácel svůj vliv a nijak mu nevadilo zmizení letitého přítele. Jeho vliv dokonce v některých ohledech posílil.
Nového předsedu Fotbalové asociace vnímali mnozí jako novou naději. Po letitém působení Bratrstva kočičí pracky měl na strahovskou hůrku dorazit Mirek Dušín. Teď však dochází k tvrdému vystřízlivě a srovnávání s realitou. Roman Berbr si z konce svého letitého velitele nic nedělá a v nejvyšších fotbalových patrech působí jako slon v porcelánu. Strahov nedělá fotbalovou čistku, ale jen upravuje staré pořádky. V důsledku přicházejí první oběti v podobě Romana Hrubeše jako člena komise rozhodčích a pakuje se rovněžpičkový mládežnický trenér Jiří Vorlický.
Zní to takřka neuvěřitelně, ale některým zaměstnancům ze sídla fotbalové asociace se začne stýskat po Peltovi. Po více než dvě dekády působil ve vrcholovém fotbale a vedle pochybné pověsti ho všichni znali jako technologa moci. Nerad si dělal nepřátelé a fakticky krotil i svého podřízízeného Romana Berbra. Ten teď fakticky vládne celému českému fotbalu. Nemá nad sebou žádný pevný dohled a papírové vedení působí jako dobře placený kompars. Můžete míc o Miroslavu Peltovi různé mínění, ale v jistém smyslu se jednalo o respektovanou osobnost a tu teď prostě a jednoduše nemáme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama