Vedení musí Vrbu krotit

3. října 2018 v 20:41
Fotbalová Plzeň se střetla s krutou realitou. Její vystoupení v Lize mistrů má zatím do ideálu hodně daleko. Po ztraceném dvoubrankovém vedení proti CSKA Moskva přišla jedna pořádná facka v Říme v konfrontaci s tamním AS. Český mistr sehrál těžkou vedlejší roli, kdy připomínal bezradný kompars. Hlavní roli sehrál hattrickem někdejší hráč Teplic Edin Džeko a má největší podíl na tom, že Limberský a spol. se vrací do západočeské metropole s pořádným výpraskem a vzkazem pro celý český fotbal: ujíždí vám vlak.
Těchto vzkazů už naše fotbalová scéna obdržela několik a je jen ní, jak se s nimi popasuje. Výsledek ze zápasu ve "Věčném městě" jen zapadá do tohoto fotbalového koloritu a následujících zápasů s Realem Madrid to mnoho sebevědomí nedodá a to i přes porážku obhájce trofeje v Moskvě. Zápaasy první evropské kategorie se zatím jeví jako velmi fotbalový oříšek. Realita je pro Plzeň snad až příliš krutá, ale vzhledem k tomu, že jedné generaci se naplňují dny jejího učinkování, se nejedná o tak velké překvapení.
Do Plzně však doráží ještě jedno důrazné varování týkající se zbožňovaného trenéra Pavla Vrby. Jeho komunikace s novináři nemá mnoho společného s fotbalovým profesionálem, který se uchází o místo mezi evropskou elitou. Po těžkých ligových porářkach na Slavii a v Jablonci přišel tvrdý boxerský direkt v Římě. Všechny tyto porážky mají v jeho případě jeden společný jmenovatel. Novinářům odsekával a tiskové konference bral jako nutné zlo. Na dotazy reagoval podrážděně a těžko snášel i samotné náznaky kritiky.
Podobně tomu bylo i při jeho angažmá u české reprezentace. S médii nebyl zrovna kamarád, k čemuž mu pomáhala jeho nedotknutelnost. Smutné rozuzlení v podobě odchodu do Machačkaly není třeba připomínat. Není na místě polemika o jeho konci na lavičce Plzně. Pánové Paclík a Šádek by veřejně strkali hlavu do oprátky. Jejich úkolem je však trenéra patřičně usměrnit a dát mantinely jeho vystupování. Mediální obrázek Plzně i celého českého fotbalu by se ještě zhoršil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama