Víc než jeden případný konec

1. října 2018 v 20:20
Nad José Mournhem se stahují fotbalová mračna. U jeho Mancheteru United se prohlubuje krize a spekulace i jeho konce na lavičce "Rudých ďáblů" stále zasilují. Vše umocnila ligová porážka s West Hamem United. Stále prý sílí spory s největšími klubovými hvězdami a vedení klubu už údajně pokukuje po jeho nástupci. Do kontaktu mělo přijít se Zinedinem Zidanem. Legendární Francouz je po úspěšném angažmá v Realu Madrid volný a nové výzvě by se pravděpodobně nebránil. Říká se, že třetí rok je kritický a v případě svérázného Portugalce se to naplňuje. Svůj trenérský vzor Alexe Fergusona podle všeho nenapodobí.
Případný konec by však znamenal mnohem více než konec jednoho angažmá. Portugalský kouč není finančně limitován a do fotbalové historie se již dávno nesmazatelně zapsal. Složité však budou úvahy o jeho dalším působení. V milované Anglii se volné místo nenabízí, v Itálii a Španělsku si nadělal takřka nekonečný zástup nepřátel a proti jiným soutěžím se často velice ostře vymezoval. Reálně tak hrozí minimálně dočasný konec na vrcholové scéně. Případné angažmá v menším klubu zní velmi úsměvně.
José Mourinho sám několikrát mluvil o tom, že by se ujal i portugalské reprezentace a bral by ji jako třešničku na svém trenérském dortu. Já si však pokládám otázku, jestli tomu sám věří. Úloha reprezentačního kouče je zcela jiný part než klubové angažmá a nejsem si jist, zda je toho "Special one" schopen. Trenér reprezentace zpravidla delší dobu sedí v zákoutí a pak se na dva týdny ukáže s hvězdným souborem a to prostě není Mourinhův styl.
Rád je středem pozornosti, rád se dává novinářům na odiv, budí vášnivé diskuze a po celou sezonu udržuje kontakt se svým souborem. O to všechno by v případě reprezentačního angažmá přišel. Konec na klubové scéně jednou samozřejmě přijít musí. Nejsem si však jistý, zda je na něj portugalský trenér připraven. V případě konce ve slavném anglickém klubu ho čeká možná nejtěžší zkouška jeho trenérské kariéry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama